اوزون درمانی در غرب تهران: سوالات رایج تزریق اوزون

اوزون درمانی نوعی ترمیم رباط به‌صورت غیر جراحی است که به عنوان درمان دائمی برای درد مزمن شناخته می‌شود. اوزون درمانی یک روش تزریق بافت هم‌بند از مواد تولید کننده کلاژن و گاز اوزون است که بافت هم‌بند آسیب‌دیده یا ضعیف‌شده را در مفاصل و اطراف آن ترمیم می‌کند. این مواد به بافت پیوندی آسیب دیده داخل و اطراف مفصل تزریق می‌شوند تا نواحی آسیب‌دیده را از نو بسازند. ترمیم بافت هم‌بند تمام مواردی است که برای درمان دائمی درد مزمن لازم است.

اوزون درمانی یک روش تزریق مشابه پرولوتراپی با استفاده ازگاز اوزون است. استفاده از اوزون باعث بهبود سریع‌تر مفصل نسبت به پرولوتراپی سنتی می‌شود. دلیل آن این است که اوزون یک مولکول بسیار واکنش‌پذیر است و در صورت تزریق به کپسول مفصلی، توانایی تحریک ترمیم مفصل فیبروبلاست را دارد.

اوزون درمانی یک درمان طبیعی، کاملاً تحقیق شده و بی‌خطر است. دکتر اقدامات احتیاطی را انجام می‌دهد و از سوزن‌های استریل برای اوزون درمانی استفاده می‌کند. اوزون درمانی جایگزین مطمئن وموثرتری برای داروهای مسکن اعتیادآور است. پزشک ممکن است از شما بخواهد قبل از هر بار اوزون درمانی از مصرف داروهایی که خون‌ریزی را تحت تأثیر قرار می‌دهند خودداری کنید.

اوزون درمانی در غرب تهران می‌تواند به روش‌های مختلفی از جمله درمان IV خون، رکتوم و تزریق مستقیم مفاصل و بافت‌ها ارائه شود. از این موارد می توان برای کاهش درد، ترمیم بافت‌ها، تقویت سیستم ایمنی بدن، بهینه سازی تولید انرژی سلول و بهبود سلامت کلی شما به طور طبیعی استفاده کرد. تزریق‌ها حاوی اکسیژن به شکل اوزون هستند تا این اثرات را ایجاد کنند. این روش برای چندین دهه وجود داشته است و به خوبی مورد بررسی قرار گرفته و ایمن شناخته شده‌است و می‌تواند به شما در دست‌یابی به نتایج چشم‌گیر کمک کند.

پزشک سابقه پزشکی و علائم شما را بررسی می‌کند و یک معاینه فیزیکی را برای تعیین مناسب بودن اوزون درمانی برای شما انجام می‌دهد. آن‌ها ممکن است ازام ارای، اشعه ایکس یا سایر روش‌های تصویربرداری تشخیصی نیز استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره­‌ی اوزون درمانی در غرب تهران و یا رزرو نوبت در کلینیک امید با شماره تلفن‌­های ۰۲۱۶۶۰۱۴۱۵۸۰۲۱۶۶۰۱۵۲۱۱ تماس حاصل فرمایید.

چه افرادی کاندیدای اوزون درمانی هستند؟ 


چه افرادی کاندیدای اوزون درمانی هستند؟

موارد رایجی که به خوبی با اوزون درمانی پاسخ می‌دهند:

 • کمردرد
 • درد قسمت فوقانی کمر
 • گردن درد
 • درد شانه
 • درد دردناک مفاصل شانه
 • آسیب روتاتور کاف (ناراحتی در شانه)
 • شانه شناگران
 • شانه یخ زده(گرفتگی شانه)
 • درد زانو
 • زانوهای دژنراتیو و آرتروز
 • تاندونهای کشکک
 • تاندونیت
 • آرتروز
 • درد لگن
 • درد آرنج
 • آرنج تنیس باز
 • آرنج گلف باز
 • درد مچ دست
 • تونل کارپال
 • درد مفاصل دیگر
 • دامنه حرکتی
 • تاندینیت آشیل(ماهیچه ساق پا)
 • دیسک‌های تحلیل رفته
 • فتق دیسک
 • فیبرومیالژیا

از آن‌جا که اوزون درمانی منجر به ترمیم غضروف می‌شود، این روش حتی در موارد شدید آرتروز مفصل ران یا زانو نیز به طرز چشم‌گیری موثر است. خوبی اوزون درمانی این است که فقط یک درمان درد نیست. نتایج در واقع می‌تواند بلند مدت وماندگارباشد. هنگامی که پزشک شرح حال کاملی از آسیب شما را می‌گیرد و گزارش ام ارای شما را بررسی می‌کند، می‌تواند به شما بگوید که آیا اوزون درمانی برای شما مناسب است یا خیر.

اوزون درمانی چگونه کار می‌کند


اوزون درمانی چگونه کار می‌کند

در صورتی که بافت هم‌بند مفصل آسیب ببیند، درد به طور مداوم ادامه خواهد داشت. بافت هم‌بند ممکن است زخمی، پاره شده یا به طور غیرطبیعی کشیده شود. استفاده از تزریق اوزون می‌تواند به تحریک بافت برای ترمیم خود، تقویت و استحکام بیشتر و در نهایت استحکام مفصل منجر شود. درمان اوزون شامل تزریق اوزون در بافت‌های نرم، رباط‌ها و تاندون‌ها است.

این روش باعث ایجاد التهاب محلی در مناطق ضعیف می‌شود، که در نتیجه خون رسانی و جریان مواد مغذی بهبود می‌یابد و سلول‌های آنابولیک مانند فیبروبلاست‌ها، استئوبلاست‌ها و کندروبلاست‌ها تحریک می‌شوند. این اثرات باعث تحریک بافت برای ترمیم خود، تقویت و استحکام بیشتر و در نتیجه ایجاد ثبات در ناحیه می‌شود.

قبل از شروع چه کاری باید انجام بدهم؟


پیشنهاد می‌شود بیمار قبل و در طی ۴۸ ساعت پس از تزریق از هیچ داروی ضد التهابی استفاده نکند. بیماران مختلف واکنش متفاوتی به اوزون می‌دهند که بعضی از آن‌ها بلافاصله تسکین می‌یابند و برخی دیگر نیاز به مراقبت طولانی‌تر دارند. از آن‌جا که اوزون درمانی بسیار قابل تحمل می‌‌باشد، به مراقبت زیادی نیاز ندارد و شما می‌توانید بلافاصله پس از تزریق به فعالیت منظم خود برگردید.

قبل از تزریق اوزون، پزشک برای کاهش تورم و درد، درناحیه درمان بی حس کننده موضعی، هومیوپاتی و آمپول بی ۱۲ را تزریق می‌کند. سپس، آن‌ها مناطق تحریک شده بدن شما را با اکسیژن به شکل اوزون تزریق می‌کنند تا ترمیم بافت تحریک شود.

هزینه تزریقات داخل مفصلی و اوزون


آیا تزریقات اوزون عوارض دارد؟ 


آیا تزریقات اوزون عوارض دارد؟

شایع‌ترین عوارض اوزون درمانی، درد و زخم واحساس تورم در محل تزریق است. کبودی و خونریزی خفیف ناشی از ضربه سوزن نیز ممکن است رخ دهد. درد وزخم بعد از تزریق محدود می‌شود و به طور معمول ۲۴ تا ۷۲ ساعت طول می‌کشد اما ممکن است بیش‌تر طول بکشد. از آن‌جا که محلول حاوی مواد بیهوشی است، بیماران اغلب تسکین فوری درد را گزارش می‌کنند. در موارد نادری که پس از تزریق درد مداوم و غیر قابل تحمل دارید، لطفا با پزشک تماس بگیرید زیرا ممکن است به داروی ضد درد و یا ارزیابی بیشتر نیاز داشته باشید.

آیا می‌توانم از ایبوپروفن، آسپرین یا ناپروکسن استفاده کنم؟


این داروهای ضد التهابی غیر استریود بدون نسخه (NSAID) ممکن است تسکین دهنده درد باشند، با این حال برای فرآیند ترمیم که اوزون درمانی تحریک می‌کند، ضد تولید هستند و بنابر‌این باید از آن‌ها اجتناب شود. اگر احساس می‌کنید به داروی بیشتری برای تحمل دردتان نیاز دارید، لطفاً این موضوع را با پزشک در میان بگذارید و وی بهترین اقدام را به شما پیشنهاد می‌کند.

لطفا توجه داشته باشید که تمام NSAID ها باید ۳ تا ۴ روز قبل از تزریق قطع شود و ۳ تا ۴ روز دیگر پس از درمان از مصرف خودداری کنید.

به چند روش درمانی نیاز دارم؟ 


تعداد درمان‌ها با هر بیمار متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله شدت آسیب و سلامت کلی بیماران بستگی دارد. به طور معمول، بیماران بین سه تا هشت جلسه اوزون درمانی دریافت می‌کنند که در فواصل دو تا شش هفته انجام می‌شود. برخی از بیماران به درمان‌های بیشتر و برخی دیگر به درمان های کمتری نیاز دارند. در طول دوره درمان افزایش و کاهش درد و تحرک طبیعی است. درمان‌های مکرر باید باعث ترمیم مداوم بافت‌های آسیب‌دیده یا ضعیف‌شده و دوره‌های طولانی‌تر تسکین درد تا رسیدن به حداکثر بهبود شود. برای کمک به تسریع روند ترمیم، ممکن است از سایر درمان ها از جمله تغذیه، مکمل‌ها و ورزش استفاده شود.

آیا می‌توانم پس از اوزون درمانی به کار خود برگردم؟ 


از آن‌جا که اوزون درمانی یک روش نسبتاً سریع و غیرتهاجمی است، اکثر بیماران می‌توانند روزبعد، به کار خود برگردند، اما این کاملاً به فرد، وضعیت کار بیمار و مناطق تزریق شده بستگی دارد.

چه چیز دیگری می‌تواند به تسریع بهبودی من کمک کند؟ 


برای به حداکثر رساندن اثرات می‌توان از پلاسمای غنی از پلاکت و هم‌چنین سلول درمانی استفاده کرد. جدا از تزریق درمانی احیا کننده، پزشک برای شناسایی عوامل خطری که می‌تواند مانع بهبودی شما شود، یک آزمایش و ارزیابی کامل انجام می‌دهد. این ممکن است شامل آزمایش استاندارد آزمایشگاهی برای هورمون‌ها، عملکرد تیروئید و سایر شرایط موثر بر ترمیم باشد. اوزون درمانی تنها درمانی است که پزشک برای رفع درد و آسیب بافت هم‌بند استفاده می‌کند. وی هم‌چنین از رژیم و تغذیه، اصلاح سبک زندگی، مکمل‌ها، درمان و سایر روش‌های درمانی استفاده می‌کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی