کمربند های قرقره ای چه کمکی به کاهش درد کمر شما می کنند؟

در این مقاله نگاه دقیقی به کمربندهای قرقره‌ای یا بریس کمر مدل قرقره‌ای خواهم داشت. چنانچه از کمردرد رنج می‌برید و در بازار به دنبال یک کمربند طبی با کیفیت هستید، لطفاً به خواندن این مقاله ادامه دهید. اگر این کمربندهای فوق‌العاده به‌درستی استفاده شوند بسیار مؤثر واقع می‌گردند.

کمردرد در افراد مختلف به شکل های متفاوتی بروز می یابد. متاسفانه هیچ کمربندی با سایز واحد برای تمامی انواع کمردرد وجود ندارد. طبق تجربه من، کمربندها می توانند به بهبودی و حرکت کردنتان در جهت درست کمک کنند.

کمربند های قرقره ای

اولاً: پیش‌زمینه‌ای در مورد مشکل من


من حدود ۲۰ سال است که درگیر مشکل کمردرد هستم؛ بنابراین می‌توانم این حقیقت را تأیید کنم که کمردرد حالت خفیف تا ناتوان‌کننده دارد. چنانچه از کمردرد رنج می‌برید، احتمالاً متوجه چیزی که می‌گویم هستید. من در ناحیه پایین سمت راست کمر خود با یک درد تیرکشنده مواجه بودم که حتی صبح‌ها در هنگام لباس پوشیدن نمی‌توانستم خم شوم.

می‌توانم بگویم که این مسئله باعث می‌شد روز پرهیجانی را شروع کنم. من حتی مجبور بودم از فرزندانم که بسیار سن کمی داشتند بخواهم که جوراب و کفش‌هایم را به پایم کنند.

همین‌طور اخیراً دچار تنگی نخاع شده‌ام و نمی‌توانم به طور صاف بایستم و در ناحیه بالا کمر حدود ۳۰ درجه قوز پیدا کرده‌ام؛ بنابراین خیلی خوب می‌دانم دست‌وپنجه نرم کردن با کمردرد یعنی چه.

کمربند برای حل مشکل تنگی نخاع

آیا کمربند می‌تواند به کاهش درد کمر کمک کند؟


در سال ۲۰۱۶ یعنی زمانی که در حال بهبودی از تنگی کانال نخاعی کمر بودم، متخصص کایروپراکتیک به من توصیه کرد که استفاده از کمربند گام بعدی مناسبی برای من است که در دوره ریکاوری می‌تواند به من کمک کند تا با وضعیت خود کنار بیایم.

استفاده از ساپورت یا کمربند کمری می‌تواند به شما در پشتیبانی از قسمت پایین کمرتان کمک کند و به کمرتان فرصت و شانس درمان یافتن را فراهم کند. این کمربندها به شما اجازه می‌دهند بار و فشار را از روی دیسک کمر، عضلات، ستون فقرات و سایر قسمت‌های مربوطه بردارید و به بدنتان اجازه دهید وظیفه خود را انجام دهد.

کمربندهای قرقره‌ای حمایتی، که به آنها نیاز دارید، به شما امکان می‌دهند به تحرک و حرکت ادامه دهید؛ این یک جزء بسیار حیاتی برای بهبودی پس از آسیب‌دیدگی کمر می‌باشد.

صحبت‌کردن در مورد خودم کافیست پس بیایید در مورد این کمربندهای قرقره‌ای فوق‌العاده صحبت کنیم.

کمربندهای قرقره‌ای


با این حساب صحبت به این کمربندهای قرقره‌ای بسیار باکیفیت می‌رسد. این کمربندهای قرقره‌ای ویژگی‌های بسیار عالی زیادی دارند؛ اما واقعیت این است که قابلیت سفارشی ساز بودن آنها در رأس لیست مزایای این کمربندها قرار دارد.

کمربندهای قرقره‌ای بسیار باکیفیت

تنوع سایزهای موجود


پیدا کردن کمربندی که سایز آن مناسب کمرتان باشد حائز اهمیت است. این کمربندهای قرقره‌ای در ۴ سایز مختلف موجودند.

کوچک ۳۲- ۲۷ اینچ دور کمر

متوسط ۴۰-۳۳ اینچ دور کمر

بزرگ ۴۹-۴۱ اینچ سایز دور کمر

ایکس لارج(خیلی بزرگ) ۵۶ – ۵۰ اینچ دور کمر

وجود این حجم از اندازه‌های متنوع بدین معناست که می‌توانید دقیقاً کمربند مناسب برای بدن خود را پیدا کرده و همین امر باعث شده که این کمربندها بسیار کاربرپسند باشند.

نحوه تعیین سایز کمربند


حتماً اطمینان حاصل کنید که هم‌تراز با ناف شکم خود را اندازه‌گیری نمایید و مثل کمربندهای شلوار نیازی به اندازه‌گیری دور کمر نیست. همچنین اصلاً تصور نکنید که با تکیه بر اندازه شلواری که می‌پوشید، بتوانید سایزتان را تعیین کنید.

مقیاس و اندازه دقیق اطراف ناف شکمتان را اندازه‌گیری نمایید. شما می‌خواهید مطمئن شوید که سایز درست خود را پیدا کرده‌اید تا به بهترین نتیجه برسید. چنانچه سایزتان بالاتر از محدوده یک سایزبندی باشد، ممکن است لازم باشد یک کمربند با سایز بزرگ‌تر را انتخاب نمایید.

کمربند قرقره‌ای برای چه افرادی مناسب است؟


چه در حال شستن لباس‌ها باشید و چه در حال خالی‌کردن ظروف از ماشین ظرف‌شویی باشید و یا در حال بازی یک راند گلف باشید بایستی به این کمربندهای حمایتی نگاه دقیق‌تری کنید. همچنین اگر دوره بهبودی از یک آسیب‌دیدگی را سپری می‌کنید و برای انجام تمرینات ورزشی به منظور کمک به تقویت عضلاتتان به حمایت مضاعفی نیاز دارید این کمربندهای قرقره‌ای قطعاً ارزش امتحان کردن دارند.

این کمربندهای قرقره‌ای که انعطاف‌پذیر هستند می‌توانند در صورت نیاز حمایت بسیار زیادی از کمرتان کنند؛ بنابراین چنانچه فرد فعالی هستید این کمربند امکان حرکت و جابه‌جایی را به شما می‌دهد و در هر جایی که لازم است باشید می‌توانید حضور پیدا کنید. این کمربندها از مواد توریِ قابل تنفس ساخته می‌شوند که اگر فرد فعالی باشید گزینه عالی برایتان هستند چرا که به شما در کاهش تعریق کمک می‌کند و مانع از بوی بد گرفتن کمربند می‌شود. مطمئناً نمی‌خواهید که کمربندتان بوی بدی داشته باشد (به دستورالعمل‌های داده شده برای شستشویی آنها توجه کنید)

کمربندهای قرقره‌ای چگونه عمل می‌کنند


سفارشی بودن ساخت و چندمنظوره بودن این کمربندها باعث شده عاشق آنها شوم. در وهله اول شما بایستی مناسب‌ترین کمربند را برای خود انتخاب کنید؛ بنابراین این‌گونه شروع فوق‌العاده‌ای خواهید داشت. شما با بستن دو بست قلاب‌دار بزرگ ولکرو که یک سمت آن بر روی سمت دیگر قرار می‌گیرد، کارتان را شروع می‌کنید. این کار لایه اولیه حمایتی را ایجاد می‌کند.

پس از قرار دادن کمربند در جای صحیح، با استفاده از سیستم قرقره‌ای توکار که در آن یک نوار کشسان قوی و پردوام بکار رفته است، می‌توانید سفتی و محکمی آن را تنظیم کنید. سیستم این کمربند از دیگر کمربندهای موجود در بازار متفاوت می‌باشد و این ویژگی باعث شده تا من استفاده از این کمربندها را به‌شدت توصیه کنم.

وجود قرقره این امکان را به شما می‌دهد تا کمربند را تاحدی‌که می‌خواهید سفت کنید. مطمئناً نمی‌خواهید که کمربند را بیش از اندازه سفت کنید؛ اما فکر می‌کنم متوجه منظور من هستید. این کمربند محافظتی دو لایه همچنان به حدی انعطاف‌پذیر است که می‌تواند با شما حرکت کند و توان و استقامتی که برای انجام فعالیت‌هایتان بدان نیاز دارید را برایتان فراهم کند. کمربند باید تنگ باشد اما نه بیش از حد چراکه باید بتوانید نفس بکشید.

توصیه‌ها


توصیه‌ای که می‌توانم به شما در مورد این کمربندها داشته باشم این است که اگر نمی‌خواهید کمربندتان پیدا شود آن را روی یک تیشرت یا زیرپیراهنی‌تان بپوشید. این کمربندها اگر مستقیماً روی پوست قرار بگیرند کمی خراشیدگی ایجاد می‌کنند پس قطعاً توصیه می‌کنم که در صورت امکان آن را روی یک پیراهن بپوشید. این‌گونه بدون ایجاد هیچ‌گونه ساییدگی بر روی پوست می‌توانید حمایت موردنیازتان را دریافت کنید.

این کمربندها قابل شستشو هستند و شستن آنها را به شما توصیه می‌کنم، مخصوصاً اگر فرد بسیار فعالی هستید و احتمال تعریقتان در هنگام پوشیدن آن وجود دارد. قطعاً به شما توصیه می‌شود که به‌جای شستن آنها با ماشین لباسشویی، آنها را با دست بشویید. می‌توانید کمربند را در بیرون از منزل آویزان کنید تا خشک شود. بگذارید کمربند محافظتی کمرتان بوی خوب بدهد و آن را بشویید.

صرف پوشیدن کمربند به این معنا نیست که می‌توانید هر چیزی را هروقت که بخواهید بلند کنید. باید محدودیت‌های خود را بدانید. این کمربندها برای این طراحی شده‌اند تا به شما کمک کنند نه اینکه تبدیل به یک ابرقهرمان شوید.

با پزشکتان صحبت کنید


اگر مطمئن نیستید که این کمربندها برایتان مناسب هستند توصیه من این است که با پزشکتان صحبت کنید. درصورتی‌که به‌درستی از کمربند استفاده نکنید ممکن است باعث شوید که درد کمرتان بیشتر شود و این چیزی نیست که می‌خواهید پس ابتدا این موضوع را با پزشکتان بررسی کنید.

همچنین نباید کاملاً بر روی پوشیدن کمربندهای قرقره‌ای متکی باشید؛ چراکه این کار می‌تواند منجر به ازدست‌رفتن توان و قدرتتان شود. در نهایت تقویت عضلات هسته در درازمدت اهمیت دارد.

نتیجه‌گیری: کمربندهای قرقره‌ای


خُب، اگر درست متوجه منظور من از این مقاله نشده‌اید باید بگویم که فکر می‌کنم که این کمربندها در هر وضعیتی که باشید گزینه‌ای عالی هستند. اگر در حال بهبودی از یک آسیب‌دیدگی هستید و برای تمرین‌کردن نیاز به حمایت بیشتری دارید می‌توانید به تقویت کمرتان کمک کنید. همچنین برای انجام آن دست از فعالیت‌های روزمره که باعث کمردرد می‌شوند لازم است که کمربندهای قرقره‌ای را امتحان کنید

با وجود این حجم از تنوع در سایز و امکان شخصی‌سازی کمربندهای قرقره‌ای به‌نحوی‌که مناسب بدنتان باشند پس این محصول چیزهای زیادی برای دوست داشته شدن دارد.

سؤالات متداول


مؤثرترین کمربند موجود چیست؟

  • کمربند قرقره‌ای مولر.(ویژگی ها: این مدل کمربند دو سایزبندی دارد: سایز اول تا سایز دور کمر ۵۰ و سایز دیگر  سایز دور کمر ۵۰ تا ۷۰)
  • کمربند قرقره‌ای ویوا
  • کمربند تثبیت ناحیه کمر
  • کمربند کامفی مِد
  • کمربندهای BraceAbility پلاس سایز مختص افراد با سایز بالا

بهترین کمربند برای کاهش درد کمر کدام است؟

بهترین کمربند برای کمردرد: کمربندهای قرقره‌ای به نام NMT

این کمربندها می‌توانند به محافظت از ستون فقرات و کاهش درد مرتبط با آن کمک کند. به دلیل امکان شخصی سازی و دو لایه بودن تسمه‌های کشسان خارجی آن که باعث می‌شود بتوانید سطح حمایتی بی‌نظیری را پیدا کنید، متناسب کردن سایز کمربندها کار آسانی است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی