سندرم تونل کارپال: مچ بند طبی برای گزگز و درد مچ دست (تونل کارپال)

اگر احساس بی حسی، سوزن سوزن شدن و ضعف در دست خود دارید، ممکن است از سندرم تونل کارپال رنج ببرید. این علت عمدتا به دلیل فشار بر اعصاب مدیان دست شما است که از بازوی شما می گذرد. به علاوه، پس از عبور از بازو از طریق تونل کارپال در مچ دست عبور کرده و به دست ختم می‌شود. عصب مدیان احساس و حرکت همه انگشتان به جز انگشت کوچک شما را کنترل می‌کند. و برای احساس درد کمتر، شما به بهترین مچ بند طبی برای تونل کارپال نیاز دارید. علاوه بر این، فشار بر روی عصب مدیان باعث می‌شود که تونل کارپال باریک شود و منجر به التهاب شود. حرکات تکراری که شامل حرکت مچ دست، بارها و بارها می‌شود، باعث سندرم تونل کارپال می‌شود. تایپ کردن، نوشتن و حرکتی که باعث می‌شود انگشتان شما کمتر از سطح مچ دست شما کار کنند، می‌تواند باعث بروز این سندرم شود.

علاوه بر این، این بیماری با گذشت زمان شدیدتر می‌شود و می‌تواند باعث عضلات، ضعف انگشتان، بی حسی، خواب رفتن انگشتان و خارش شود. در این شرایط بهتر است از مچ بند طبی برای سندرم تونل کارپال استفاده کنید.

انواع مختلفی از مچ بند طبی برای سندرم تونل کارپال وجود دارد و اغلب آن‌ها متناسب با نیازهای خاص بیمار طراحی می‌شوند. مچ بندهای مخصوصی برای کودکان و سایر موارد طراحی شده است که نیاز افراد مسن را پوشش می‌دهد، که بسیار متفاوت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی نوع مناسب مچ بند طبی برای سندرم تونل کارپال و یا برای رزرو نوبت در کلینیک امید با شماره تلفن‌های ۰۲۱۶۶۰۱۵۲۱۱۰۲۱۶۶۰۱۴۱۵۸ تماس حاصل فرمایید.

مزایای استفاده از مچ بند طبی برای سندرم تونل کارپال 


مزایای استفاده از مچ بند طبی برای سندرم تونل کارپال

استفاده از مچ بند طبی به ویژه برای افرادی که از سندرم تونل کارپال رنج می‌برند فواید زیادی دارد. با ما همراه باشید زیرا برخی از مزایای مهیج استفاده از مچ بندهای طبی را به شما معرفی می‌کنیم.

مچ دست شما را ثابت نگه می‌دارد 

مجموعه گسترده ای از مچ بندهای طبی در بازار وجود دارد که برای مقابله با آسیب‌های مختلف از جمله سندرم تونل کارپال طراحی شده است. آنچه بریس های مچ دست انجام می‌دهند، ایجاد ثبات در مفصل با محدود کردن حرکت است. این کار اجازه می‌دهد تا افراد مبتلا به سندرم تونل کارپال به طور موثر عمل کنند و کارهای روزمره خود را انجام دهند بدون اینکه لزوماً در روند بهبودی دخالت کنند.

تورم را کاهش دهید 

بی حرکتی مچ دست با استفاده از مچ بند تونل کارپال به رفع تورم و دردهای ناشی از التهاب کمک می‌کند.

بهبودی پس از جراحی

گزارش شده است که مچ بندهای طبی به بهبودی پس از جراحی کمک می‌کنند. برای بیماران مبتلا به موارد شدید سندرم تونل کارپال که اخیراً برای رفع بیماری خود تحت یک عمل جراحی قرار گرفته اند، استفاده از بریس مچ پس از جراحی بسیار توصیه می‌شود. با استفاده مچ بند طبی، شما نه تنها از محل عمل محافظت می‌کنید بلکه روند بهبودی را نیز تسریع می‌کنید.

دریافت تسکین فوری 

با وجود درد، احساس سوزن سوزن شدن و بی حسی ناشی از سندرم تونل کارپال می‌تواند تقریباً غیرممکن باشد که به کارهای روزمره خود بپردازید و به چیزهایی که بیشتر دوست دارید انجام دهید. اما با استفاده از بریس می‌توانید سرانجام به زندگی خود برگردید و با چیزهایی که بیشتر دوست دارید ادامه دهید.

چگونه می‌توانم مچ بند طبی را برای سندرم تونل کارپال انتخاب کنم؟ 


انتخاب مچ بند طبی برای سندرم تونل کارپال

در صورتی که با سندرم تونل کارپال مشکل دارید، یکی از بهترین روش‌های درمانی که می‌توانید استفاده کنید، استفاده از مچ‌بند است. استفاده از مچ‌بند به حمایت و استحکام دست و مچ شما کمک می‌کند و معمولاً می‌توانید آن را در طول روز بپوشید. انتخاب صحیح مچ‌بند بسیار مهم است. می‌توانید از پزشک خود درخواست کنید تا یک مچ‌بند سندرم تونل کارپال مناسب برای شما تهیه کند و در اندازه‌ی مناسبی با دست شما سازگار باشد. همچنین می‌توانید این نوع مچ‌بندها را از داروخانه‌ها به صورت آزاد تهیه کنید، زیرا برندهای مختلف مچ‌بندها با سختی‌های متفاوتی عرضه می‌شوند که برای درمان سندرم تونل کارپال استفاده می‌شوند. در صورتی که به دنبال یک پشتیبانی مداوم با انعطاف بیشتر از یک مچ‌بند سفت و سخت هستید، می‌توانید به دنبال مچ‌بندهای نرم باشید.

چه درمانگر به شما توصیه کند یک مچ بند سفارشی تهیه کنید یا یک بریس که به راحتی در بازار موجود است، باید بدانید که در مچ دست چه چیزی را جستجو کنید. در اینجا ویژگی هایی وجود دارد که باید هنگام بدست آوردن یکی از آن‌ها توجه داشته باشید:

ماده ساخته شده

آن‌ها باید از مواد مقاوم، بادوام و سبک ساخته شوند تا از استرس محصول به آسیب شما جلوگیری کند. بسیاری از بریس ها از نئوپرن استفاده می‌کنند، زیرا در مقایسه با پارچه معمول استفاده شده در لباس و سایر لوازم ورزشی، تنفس و راحتی آن بیشتر است.

برخی از مچ بندها همچنین دارای درج‌های بالشتکی برای پشتیبانی بیشتر هستند. آن‌ها می‌توانند مچ دست شما را در وضعیت خنثی نگه دارند تا از کشیدگی بیشتر جلوگیری کنند.

سختی 

بریس ها معمولاً از مواد سخت ساخته می‌شوند تا عضلات بازو را تقویت کرده و مچ دست شما را از بزرگ شدن محافظت کنند. با این حال، اگر می‌خواهید انعطاف پذیری بیشتری برای فعالیت‌های روزانه خود داشته باشید، مچ بند نرم ترجیح داده می‌شود. از مچ بندهای سخت تر می‌توان در شب استفاده کرد تا مطمئن شوید که مچ هنگام خوابیدن در وضعیت خنثی قرار دارد.

اندازه 

معمولاً مچ بندها و آتل‌ها بندهای ولکرر دارند تا در جای خود محکم شوند. این نوارها همچنین به شما امکان می‌دهد که بریس را آزادانه تنظیم کرده و از قرار گرفتن آن بر روی بازو اطمینان حاصل کنید.

فروشگاه‌ها معمولاً آن‌ها را در اندازه‌های مختلف از کوچک تا خیلی بزرگ دارند، اما در عین حال بریس های یک اندازه مناسب برای خانم‌ها و آقایان وجود دارد.

این کار به نفع شما خواهد بود اگر فروشگاه به شما اجازه دهد چند روز بریس را امتحان کنید تا بدانید مناسب شما است یا نه. اطمینان حاصل کنید که سیاست بازگشت فروشگاه را در این مورد مرور می‌کنید.

مدت زمان استفاده از مچ بند طبی برای سندرم تونل کارپال


توصیه می‌شود برای بهترین پشتیبانی ممکن همیشه از مچ بند طبی برای سندرم تونل کارپال استفاده کنید، اما گاهی اوقات استفاده از مچ بند محکم که به شما امکان خم شدن مچ دست یا انگشتان را نمی‌دهد مناسب نیست. اگر حداقل در بخشی از روز به برخی از انعطاف پذیری در دست‌ها و مچ دستان خود نیاز دارید، باید به جای مچ بند از نوع سفت و سخت، از یک مچ بند نرم استفاده کنید. این نوع بریس به همان اندازه پشتیبانی نمی‌کند، اما اغلب بهتر از نداشتن مچ بند است. شما باید در نظر داشته باشید که یک مچ بند نرم برای استفاده در طول روز تهیه کنید و یک مچ بند سندرم تونل کارپال را که نمی‌تواند انعطاف پذیر باشد، در شب استفاده کنید زیرا نیازی به خم شدن مچ دست نیست.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی