کمربند cash jewett بعد از جراحی کمر: مزایا و نحوه پوشیدن بریس

کمربند Jewett، یک نوع بریس کمری است که بعد از جراحی یا آسیب دیدگی در منطقه کمر استفاده می‌شود. اگرچه عمدتاً برای این شرایط استفاده می‌شود، اما گاهی اوقات نیز در برخی از بیماری‌ها و مشکلات ستون فقرات استفاده می‌شود. هدف استفاده از این نوع کمربند، محدود کردن حرکت و جلوگیری از حرکاتی است که ممکن است باعث آسیب دوباره به منطقه کمر شود. استفاده از کمربند Jewett باعث محدود شدن حرکت و فعالیت بیمار می‌شود، اما به اندازه کافی امکان تحرک لازم را فراهم می‌کند.

مختلف نوع‌های کمربند برای مشکلات و آسیب‌های مختلف در ناحیه کمر وجود دارد. این کمربندها از کمربندهای ژاکت کامل که تمام تورسو را پوشش می‌دهند و حرکتی را کاملاً محدود می‌کنند، تا کمربندهای قابل انعطاف کشی که فقط پشتیبانی مورد نیاز را ارائه می‌دهند و به بیمار یادآوری می‌کنند که حرکات خاصی انجام ندهد، متنوع است. کمربند Jewett با استفاده از سه پد، کمر را در حالت عمودی و استوانه‌ای (به جای خم شدن) نگه می‌دارد. این سه پد شامل یک پد روی قفسه سینه، یک پد در ناحیه تحتانی شکم و یک پد در پشت است. این پدها روی یک قاب فلزی و پلاستیکی قرار دارند که به دور بدن پیچیده می‌شود و استحکام و پایداری تورسو و کمر را تقویت می‌کند.

صدمات یا با استفاده از اشعه X و یا با MRI و سی تی اسکن تشخیص داده می‌شوند. برای بهبودی و جلوگیری از آسیب بیشتر، مهم است که ستون فقرات در وضعیت صحیح باقی بماند و آسیب آن تثبیت شود. یک متخصص ارتوپدی یا پرستار باتجربه ، کمربند jewett را برای شما پیشنهاد می‌دهد. پس از شروع حرکت ، ممکن است تنظیمات خاصی در این کمربند لازم باشد. فقط به افراد واجد شرایط اجازه دهید تا بند کمربند شما را تنظیم کنند. لطفاً برای انجام هرگونه تنظیم بیشتر ، با متخصص ارتوپدی یا یک پرستار واجد شرایط تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت در کلینیک سلامت امید پا با شماره تلفن‌های  ۶۶۰۱۵۲۱۱ - ۶۶۰۱۵۲۱۷ - ۶۶۰۱۴۱۵۸  تماس حاصل فرمایید.

 

فواید کمربند jewett


فواید کمربند jewett

ویژگی‌ها و مزایای این کمربندها به شرح زیر است:

 • در پاتولوژی نخاعی بعد از عمل ، بعد از آسیب یا دردهای مزمن نخاعی استفاده می‌شود.
 • در موارد شکستگی فشرده کننده استفاده می‌شود.
 • برای بیماری شدید دیسک دژنراتیو که باعث کیفئزیس (Kyphosis) می‌شود.
 • وضعیت انعطافی و خوب بدنی را فراهم می‌کند ، حرکت جانبی و چرخشی را در لردوز کمری (lumber Lordosis) محدود می‌کند.
 • در زیر بازو و اطراف دنده ، پایین کمر و باسن قرار می‌گیرد.
 • طراحی کمربند jewett ، یک سیستم نیروی ۳ نقطه ای را تشکیل می‌دهد که از یک نیروی خلفی جهت دهی شده از پدهای استرنال و پوبیک، و یک نیروی قدامی جهت دار از پد توراکولومبار (thoracolumbar ) ایجاد می‌کند.
 • پانل‌های سفت و سخت و قدامی.
 • خم شدن به جلو و چرخش تنه را محدود می‌کند.
 • به راحتی در ارتفاع مورد نظر ، با پیچ قفلی و برای ایمنی و راحتی بیمار تنظیم می‌شود.
 • پنل‌های فشرده سازی Duel Lacer وضعیت مناسب و فشرده سازی محیطی بهینه ای را ارائه می‌دهند.
 • قلاب و حلقه ای منفرد موجود در این کمربند‌ها باعث می‌شود تا باز و بسته کردن آن به راحتی انجام شود.
 • کمربند TLSO باز و تهویه شده که باعث می‌شود گرما برای آسایش بیمار آزاد شود.
 • در موارد بیماری کوچ (Koch’s disease) و شکستگی‌های فشرده سازی استفاده می‌شود.
 • تنفس دیافراگمی را تقویت می‌کند.

جراحی بعد از آسیب ستون فقرات


ستون فقرات از قسمت‌های زیادی تشکیل شده است. این قسمت‌ها شامل استخوان‌ها ، مفاصل ، رباط‌ها ، تاندون‌ها ، نخاع و اعصاب است. عملکرد ستون فقرات به شرح زیر است:

 • پشتیبانی و ایجاد تعادل برای ماندن در حالت ایستاده
 • از نخاع ، ریشه‌های عصبی و برخی از اندام‌های داخلی بدن محافظت می‌کند
 • به حرکت انعطاف پذیر اجازه می‌دهد

آسیب دیدگی به ستون فقرات می‌تواند منجر به شکستگی (استخوان‌های شکسته) ، دررفتگی (استخوان‌ها از موقعیت طبیعی خارج شده) ، فرورفتگی (دررفتگی‌های ناقص) ، آسیب در مفصل ، رباط و تاندون شود. لیگامنت‌ها و تاندون‌ها دو یا چند استخوان را به هم متصل می‌کنند و به ثابت نگه داشتن مفاصل و ستون فقرات در حرکت و استراحت کمک می‌کنند. این نوع جراحات برای بهبودی تا ۳ ماه ممکن است زمان بر باشند، و برای درمان برخی از آن‌ها ممکن است نیاز به جراحی باشد.

کمربند Jewett  بعد از جراحی ستون فقرات


هنگامی که از این نوع کمربندها استفاده می‌کنید ، بیماران قادر به انجام برخی فعالیت‌ها نخواهند بود ، بنابراین برای انجام برخی کارها نیازمند کمک یک فرد دیگر هستند. انجام بیشتر انواع کارهایی که دارای خم شدن و پیچ خوردگی هستند، امکان پذیر نیست و بیماران قادر به نشستن در برخی از انواع صندلی‌ها نخواهند بود. برخی از انواع حرکت‌های دستیابی و حرکات دیگر نیز غیرممکن خواهد بود ، بنابراین بیماران باید اطمینان حاصل کنند که هر آنچه ممکن است نیاز داشته باشند به راحتی در دسترس است. هنگامی که شما کمربند را در می‌آورید، به کمک یک شخص دیگر نیاز خواهید داشت تا مطمئن شوید که کمربند به صورت صحیح بسته شده و در موقعیت مد نظر شما قرار گرفته است.

تقریباً برای همه شرایطی که به کمربند jewett احتیاج دارد ، مهم است که بیماران همیشه و به طور مداوم کمر خود را به صورت صاف و مستقیم حفظ کنند. به عنوان مثال ، هنگام بیرون آمدن از رختخواب ، بیماران باید به صورت یک جا غلت بخورند تا بدون چرخاندن و پیچاندن مهره هیا خود، به طرفین خود بچرخند. بریس باید از حرکتی که باعث درد و صدمات احتمالی می‌شود جلوگیری کند ، اما در صورت عدم استفاده از بریس و هنگام برداشتن یا تنظیم آن، بیماران باید مراقب حرکات خود باشند.

پوشیدن کمربند jewett به دلیل ایجاد محدودیت برای برخی حرکات بدنی، باعث ایجاد ناراحتی جسمی و سرخوردگی می‌شود. برای به حداقل رساندن تحریک پوست و جلوگیری از ایجاد عرق در زیر پدها ، پوشیدن پیراهن پنبه ای در زیر کمربند، حائز اهمیت است. بیمارانی که دچار سوزش ، قرمزی یا هر مشکل دیگری در کمربند خود هستند باید با شخصی که کمربند را نصب کرده است تماس بگیرند ، زیرا ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. برخی از بیماران مانند بیماران دارای انحنای ستون فقرات، ممکن است نتوانند از بریس jewett استفاده کنند و به کمربند متفاوتی احتیاج داشته باشند.

نحوه استفاده از کمربند خود


 • شما باید کمربند خود را در حالی که در رختخواب هستید و دراز کشیده اید نیز استفاده کنید.
 • در حالی که روی پشت خود دراز کشیده اید ، کمربند را در ناحیه قفسه سینه یا شکم قرار دهید. در این مرحله قفل در سمت چپ باز است. قسمت سمت چپ بریس قفل است.
 • با استفاده از روش ورود به سیستم که در بیمارستان به شما آموزش داده شده است، کمربند را به طرف خود بپیچانید. اطمینان حاصل کنید که پد پشتیبانی ستون فقرات در محلی که آسیب شما در آن ناحیه قرار دارد، قرار گرفته است. پد ستون فقرات در جایی قرار دارد که آسیب شما در آن واقع شده باشد.
 • به پشت خود بپیچید. گیره سوراخ کلید را روی پیچ فلزی قرار دهید. گیره سوراخ کلید بر روی پیچ فلزی قرار گرفته است.
 • در سمت چپ قفل را ببندید تا کمر بند را محکم کنید. مراقب باشید هنگام بستن قفل ، پوست شما در لا به لای قفل گیر نکند. اطمینان حاصل کنید که کمربند شما کاملاً متناسب است.

برای راحتی بیشتر توصیه می‌شود که یک پیراهن پنبه ای و نخی  زیر کمر بند خود بپوشید تا به کاهش سوزش و عرق احتمالی کمک کند. جراح ستون فقرات و یا پرستار او دستورالعمل خاصی را در مورد نحوه پوشیدن بریس و چند ساعت در روز و همچنین مراقبت از بریس به شما ارائه می‌دهند. در برخی موارد ، استفاده طولانی مدت از بریس نخاع می‌تواند به نوعی اعتیاد روانی منجر شود ، که در آن بیمار حتی بعد از اینکه بریس دیگر از نظر جسمی لازم نباشد ، به بریس برای پشتیبانی وابسته است. شما و پزشکتان از نزدیک با هم کار خواهید کرد تا تعیین کنید چه مدت یک بریس باید پوشیده شود ، و اگر به اعتیاد روانی مشکوک هستید ، ممکن است پزشک شما را به یک متخصص بهداشت روان ارجاع دهد تا شما را در هنگام زمان گذر از بریس خود به طور منظم به شما کمک کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی