محصولات با کیفیت بالا پروتز سیلیکونی گوش برای بیمارانی که تمایل به داشتن یک پروتز با ظاهر واقعی و طبیعی دارند، قابل تهیه هستند. پروتز مصنوعی گوش برای کودکان یکی از رایج‌ترین پروتزهای مورد استفاده است که در طرح‌های پروتز سفارشی ساخته می‌شود. عمل جراحی بازسازی گوش برگشت پذیر نیست، در حالی که بازسازی پروتز گوش برگشت پذیر است.

اگر فرزندان، نوجوانان و یا بزرگسالان و عزیزان شما تمایلی به انجام عمل بازسازی و ترمیمی گوش از طریق روش‌های مدپور یا ریب گرافت را ندارند، اما هنوز می‌خواهند گوش‌های خود را بازسازی کنند، به یاد داشته باشید که همیشه امکان داشتن یک پروتز مناسب برای فیت شدن با گوش آن‌ها وجود دارد. پروتز مصنوعی گوش عالی عمل می‌کند و اکثر مردم حتی متوجه نخواهند شد که فرد گوش‌های مصنوعی دارد، مگر اینکه آن‌ها را در مقابل دیگران در آورید یا به دیگران بگویید که دارای گوش مصنوعی هستید. می‌توانید برای اطلاع از روش‌های گذاشتن پروتز گوش مصنوعی و این که چگونه باید از آن مراقبت کنید، با کارشناسان کلینیک سلامت پا امید با شماره‌های ۶۶۰۱۵۲۱۱ - ۶۶۰۱۵۲۱۷ - ۶۶۰۱۴۱۵۸ تماس حاصل فرمایید. همچنین می‌توانید به آیدی تلگرام omidhealthfootcenter@ مراجعه کنید.

مزایای بازسازی گوش با استفاده از پروتز مصنوعی


گوش مصنوعی، یک روش با حداقل تهاجم است که مداخله جراحی کمتری را خواهد داشت. پروتز می‌تواند مطابق با گوش دیگر ایجاد شود و به نظر بسیار واقعی باشد. پروتز گوش نیز می‌تواند به بیمار اجازه استفاده از عینک و تجهیزات شنوایی دیگر را بدهد. مزایای دیگر پروتز مصنوعی گوش عبارتند از:

 •  تصویر دقیق آینه‌ای از گوش طبیعی
 •  ظاهر واقعی، که در نتیجه موجب توانبخشی اجتماعی فوری می‌شود.
 •  مراقبت آسان
 •  بدون نیاز به برداشتن پوست یا غضروف، مانند آن چه در طی عمل جراحی انجام می‌گردد.
 •  بدون ایجاد زخم در بدن
 •  پروتز با میکروتیا یا تغییرات دیگر، از جمله مواردی که حاصل بازسازی جراحی هستند، ترکیب می‌شود.
 •  بزرگسالان می‌توانند پیوند ثابت پروتز را با جمجمه به صورت دلخواه و در صورت تمایل با اوسئواینتگریشن داشته باشند.

پروتز سیلکون گوش از بروز بسیاری از مشکلات مربوط به عمل جراحی بازسازی گوش جلوگیری می‌کند، از قبیل:

 •  عفونت
 •  اکستروژن احتمالی مواردی که کار گذاشته شده‌اند، غضروف ریب، مدپور
 •  تعداد بالای عمل جراحی
 •  درد و زخم
 •  ظاهر ناخوشایند – در اندازه، شکل و رنگ

انتخاب گزینه‌ای برای استفاده از پروتز گوش


ابتدا قبل از تصمیم گیری در مورد تمام گزینه‌های خود فکر کنید. نظارت بر گزینه‌های جراحی مانند ریب گرافت و مدپور را در نظر بگیرید و در مورد انتظار برای نوبت جراحی یا عدم انجام عمل جراحی به طور کامل احساس خوبی داشته باشید. فرزندتان را در جریان این تصمیم بگذارید و تصمیم استفاده از گزینه پروتز را در جایی و با افرادی به بحث بگذارید که همه تصمیم به استفاده از آن گرفته‌اند. اگر می‌خواهید جراحی بازسازی گوش میکروتیا را مجدداً مورد بررسی قرار دهید، لطفاً تصمیم خود را با متخصص جراح بازسازی گوش کودک در خصوص احتمال استفاده از گزینه گوش مصنوعی در میان بگذارید. برای اینکه از ایجاد هر گونه بافت اسکار غیر ضروری یا برداشتن بافتی که ممکن است جهت اتصال پروتز گوش انجام شود و امکان بازسازی گوش را در سال‌های آینده از بین ببرد، جلوگیری کنید، بسیار مهم است که با متخصص جراحی زیبایی میکروتیای خود صحبت کنید. با این حال، در سال‌های اخیر، بسیاری از متخصصان آناپلاستولوژیست راهی برای ایجاد گوش مصنوعی پیدا کرده‌اند که اکنون می‌تواند در اطراف گوش میکروتیک یا آترتیک فیت شود. پیش از این جهت فیت شدن مناسب گوش، باید بخشی از آن برداشته می‌شد در حالی که اکنون با استفاده از روش‌های جدید دیگر نیازی به برداشتن خود گوش نیست. این گزینه به شما اجازه می‌دهد که پروتز گوش مصنوعی را با استفاده از چسبی که می‌توان آن را روزانه یا شبانه برداشت، به گوش خود متصل کنید.

در چه سنی می‌توانید یک پروتز گوش داشته باشید؟


یک بیمار متولد شده با میکروتیا و آترزیا ممکن است یک متقاضی مناسب برای استفاده از پروتز گوش در سن دو سالگی باشد. برای بیمارانی که نیازمند پروتز گوش هستند، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

پروتز گوش چگونه متصل می‌شود؟


گوش مصنوعی را می‌توان با کمک سه روش مختلف متصل کرد:

مواد چسبنده یا چسب

یک پروتز گوش می‌تواند روی ناحیه‌ای که گوش میکروتیک در آن قرار دارد به وسیله چسب مخصوص در جای خود قرار گیرد. این روش زمانی رایج است که بیمار تمایلی به انجام عمل جراحی ندارد و از گوش مصنوعی برای فیت شدن روی گوش باقی مانده استفاده می‌کند.

آهن ربا و اسنپ

 پروتز گوش نیز می‌تواند با آهنربا یا کلیپ‌ها بر روی پروتزی که روی ایمپلنت‌های قابل اتصال به استخوان نصب شده‌اند، قرار داده شود. این گزینه‌ها نیاز به میزان کمی عمل جراحی برای جایگذاری ایمپلنت‌های قابل اتصال به استخوان در جمجمه دارند.

تمیز کردن و نگهداری


هر دو گوش مگنتی و چسبی نیاز به نگهداری و مراقبت کمی دارند، اما لازم است که بیمار مسئولیت پذیر باشد و با پاک کردن گوش مصنوعی در فواصل منظم جهت طولانی کردن عمر پروتز، مراقبت‌های لازم را به عمل آورد. توصیه می‌شود مطابق دستورالعمل‌های داده شده در زمان نصب و فیت شدن گوش مصنوعی از آن مراقبت نمایید. گوش مصنوعی را در هر شب در آورده و آن را تمیز کنید. چنان چه از چسب برای فیت کردن پروتز گوش مصنوعی استفاده می‌کنید، هر شب چسب‌ها را در آورده و گوش را تمیز کنید، بنابراین پوست روی قسمت ابتدایی گوش تمیز خواهد ماند و نفس خواهد کشید. این نوع مراقبت‌ها موجب طولانی شدن عمر مفید پروتز و افزایش کیفیت و ظاهر گوش خواهد شد. بسیار مهم است که در هر نقطه از پوست که احساس تحریک می‌کنید، عمل تمیز کردن را انجام دهید. در صورتی که متوجه شدید پوست شما حساس است، با متخصص آناپلاستولوژیست یا متخصص پوست خود مشورت کنید و پاک کننده یا مرطوب کننده‌های مختلف مناسب پوست خود را پیدا کنید.

خوابیدن با گوش مصنوعی


می‌توان گاهی با پروتز گوش خوابید و فرد می‌تواند با گوش (های) مصنوعی شنا کند. فقط به یاد داشته باشید، این امر باعث شکسته شدن زودتر پروتز می‌شود.

استفاده از ایمپلنت‌های متصل به استخوان


ایمپلنت‌های تیتانیوم برای دهه‌های متمادی با تحمل بالا استفاده شده‌اند. ایمپلنت‌های تیتانیوم نیز در سیستم‌های امنیتی فرودگاه مشکلی ایجاد نمی‌کنند. در اروپا، ۹۸ درصد از همه بیماران نیازمند پروتز گوش از ایمپلنت برای قرار دادن پروتز استفاده می‌کنند. اگر بیمار هنوز در مورد عمل جراحی ترمیمی در آینده در حال تصمیم گیری است، بهتر است با هردو متخصص پروتز و متخصص جراح مجدداً در مورد عمل جراحی مشورت کند چون اگر از ایمپلنت‌های متصل شونده به استخوان برای کاشت پروتز استفاده شود ممکن است امکان انجام عمل جراحی بازسازی و ترمیمی گوش در آینده را به دلیل برداشت بیش از حد بافت از بین ببرید. استفاده از ایمپلنت‌های متصل شونده به استخوان در زمانی که گوش یا بقایای گوش جراحی می‌شوند، راحت است. در بیشتر موارد و فعالیت‌ها، نصب ایمپلنت‌های متصل شونده به استخوان یک روش بسیار عالی برای نگهداری پروتز گوش است.

معایب استفاده از پروتز مصنوعی گوش


پروتز خارجی گوش به علت فرسودگی طبیعی باید سالیانه جایگزین شود. اگر گوش میکروتیک برای جایگذاری پروتز برداشته شود، امکان بازسازی اوریکولار ممکن است از بین برود. تولید مجدد پروتز یک نیاز مادام العمر است. پروتز ممکن است در همه زمان‌ها بسته به نوع فعالیت و روش نگهداری مورد استفاده قرار نگیرد. پروتز مصنوعی گوش ممکن است در طول زمان دچار مشکل شود و باید روزانه برای افزایش طول عمر، تمیز گردد و از آن به طور مناسبی نگهداری شود. والدین اغلب پروتز گوش کودکان را به عنوان یک راه حل برای اصلاح بدشکلی گوش کودک خود از قبیل میکروتیا، آترزی، سندرم گلدنهار و سندرم تریچر کالینز، می‌دانند.

هزینه


هزینه انجام پروتز گوش به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارتند از: تعرفه پزشک جراح و جنس پروتزی که برای گوش استفاده می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس
× مشاوره در واتساپ